banner39

Suriye'de kaçırılan gazetecinin annesinden çağrı

Suriye'de kaçırılan Ukraynalı bir gazetecinin annesi, internetten yayınlanan bir videoda kızının serbest bırakılmasını istedi

Ortadoğu 13.12.2012, 13:23 13.12.2012, 13:34
Suriye'de kaçırılan gazetecinin annesinden çağrı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Suriye'de muhalifler tarafından kaçırılan Ukraynalı bir gazetecinin annesi, hayatta kalması için istenen fidyenin son günü yaklaşırken, kızının serbest bırakılmasını isteyen bir internet videosu yayınladı. Kızının serbest bırakılması için yalvaran anne, Ukrayna ve Rusya'dan da kızının kurtarılmasını istedi.

Gazeteci Ankhar Kotchneva'yı esir alan ve Özgür Suriye Ordusu'na bağlı olduklarını öne süren kişiler, 50 milyon dolar fidye ödenmezse, kadın gazeteciyi öldüreceklerini söylüyorlar.

Ankhar Kotchneva, ekim ayının başlarında esir alınmadan önce, Rus medyasında asistan ve yorumcu olarak çalışıyordu. Kaçırılan gazeteci, bu ay yayınlanan bir videosunda, Rus ve Suriye istihbaratı için çalıştığını söylüyordu. Videonun baskı altında çekildiği iddia ediliyor. Öte yandan, Ankhar Kotchneva'nın Suriye'ye gelişinden beri Suriye rejimini savunan haberler yaptığı bildiriliyor.

Suriye'de 22 aydan bu yana devam eden iç savaş sırasında Suriyeli ve yabancı 15 gazeteci öldürüldü. İki yabancı gazeteci de kayıp.

banner53
Yorumlar (0)
13
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?