banner15

Suriye'de kan akmaya devam ediyor-VİDEO

Muhaliflere yönelik yıldırma politikasının sürdüğü Suriye'de Baasçı güçler başkent Şam'daki Rıfai Camii’ne sahur vakti saldırdı, en az beş ölü var

Suriye'de kan akmaya devam ediyor-VİDEO

Dünya Bülteni / Haber Merkezi


Muhaliflere yönelik yıldırma politikasının sürdüğü Suriye'de Baasçı güçler başkent Şam'daki Rıfai Camii’ne sahur vakti saldırdı, en az beş ölü var. Caminin imamı el Usame'nin başından yaralandığı ve hastaneye kaldırıldığı bildirilirken, hastanede korumasını ise gençler üstlendi.

Sosyal paylaşım sitelerine düşen video görüntülerinde Baas güçleri tarafından adeta dağıtılan Rıfaî Camii’nin içi görülmekte. Görüntülerde camideki ayakkabılıklar, halılar, çöp kutuları etrafa saçılmış durumda. Yine görüntülerde Baas güçlerinin müdahalesi sonrası sağlık ekiplerinin yaralılara müdahale ettiği görülüyor.

Bu arada sabahın erken saatlerinde iki Suriye jeti başkent Şam'ın üzerinde bir süre alçaktan uçtu. Jetlerin kime karşı böyle bir uçuşu gerçekleştirdiği anlaşılamadı

 

CUMA GÖSTERİLERİNDE SEKİZ ÖLÜ

Suriye'de yönetim karşıtı halk ayaklanması 5 aylık bir süreyi geride bırakırken Cuma namazı sonrası bir çok kentte protesto gösterileri yapıldı. Ülke genelinde çok sayıda göstericinin katıldığı protesto gösterilerine Baas güçlerinin ateş ederek müdahale etmesi sonucu ölenlerin sayısı 8'e yükseldi.

El Cezire Televizyonu Başkent Şam'ın Duma bölgesi, Dera'ya bağlı Neva ilçesi ile Deyr Ez Zor'da Baas güçlerinin göstericilere ateş açması sonucu 8 kişinin öldüğünü duyurdu.

Suriye'de Esad yönetimine karşı protestolar artarak devam ederken muhalifler bu günü "Sabır ve Sebat Cuması" olarak adlandırdı. Başkent Şam'ın banyöleri olmak üzere, Der'a, Deyr ez Ezor, Kamışlı ve Humus olmak üzere ülke genelinde gösteriler düzenlendi. Göstericiler ellerinde taşıdıkları Suriye bayrakları ve çeşitli dövizler ile yönetim karşıtı sloganlar attı.

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2011, 12:08
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35