banner39

Suriye'de katliam gecesi: 115 ölü

Esad güçleri, gece Humus'a bağlı Hula kasabasına tanklarla operasyon düzenledi. Saldırıda 50'ye yakını çocuk, 76 kişi, ülke genelinde ise 115 kişi can verdi

Ortadoğu 26.05.2012, 02:00 26.05.2012, 13:17
Suriye'de katliam gecesi: 115 ölü

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Suriye'den şiddet haberleri gelmeye devam ediyor. Suriye İnsan Hakları İzleme Örgütü’nden yapılan açıklamada Esad güçlerinin Humus’a bağlı Hula kasabasına operasyon düzenlediği bildirildi.

Suriye'nin Humus ili Hula ilçesine dün akşam saatlerinde düzenlenen askeri operasyonlarda Esad'a bağlı ordunun kenti ağır silahlarla bombaladı.

Tankların kullanıldığı saldırıda iddiaya göre Humus'ta onlarcası çocuk olmak üzere 76 kişi, Suriye genelinde 115 sivil öldürülürken 200'den fazla kişi de yaralandı. Halk kentlerden kaçmaya çalışıyor.

Kasabada tansiyonun Esad karşıtı gösteriler sırasında bir kişinin ölmesi üzerine yükseldiği kaydedildi.

BM'DEN SİLAHSIZLANMA MESAJI

Öte yandan Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-Mun genel kurul üyelerine Suriye'deki son duruma ilişkin bir mektup gönderdi.

Mektupta, ülkede krizin durumunun sürdüğüne dikkat çeken Ban Ki-Mun, üye ülkelerden ne muhalif gruplara ne Suriye hükümetine silah sağlamamasını istedi.

 

Yorumlar (1)
MUHAMMED 11 yıl önce
115 KİŞİNİN ÖLDÜĞÜ YERİ SADECE BİR FOTOĞRAF MI İFADE EDİYOR BU HABERDEN ÇOK HAYAL ÜRÜNÜDÜR EYER BÖYLE BİRŞEY OLSAYDI TÜM DÜNYA MÜSLÜMANLARI AYAĞA KALKARDI IRAK'TAKİ GİBİ KALKIP AMERİKA UŞAKLARINI DEF EDERNDİ AMA ŞİMDİ AMERİKA UŞAKLARI ESED'E KARŞI BU DURUMDA KİM HAKLI AMERİKA UŞAKLARIMI YOKSA İRAN LÜBLAN FİLİSTİN Mİ HAKLI
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?