Suriye'de 'Kürt lideri PYD kaçırdı' iddiası

Suriye'de Azadi Partisi üyesi İdris Elo'nun PYD tarafından kaçırıldığı iddia ediliyor. PYD ise iddiaları yalanladı

Suriye'de 'Kürt lideri PYD kaçırdı' iddiası

Suriye Kürt bölgesinde PYD'ye rakip siyaset izleyenler üzerindeki baskılar devam ediyor. Son olarak Suriye Kürt Özgürlük Partisi (Azadî) üyesi İdris Elo'nun 8 Kasım'dan bu yana kayıp olduğu öğrenildi.

Konuyla ilgili geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapan Elo'nun ailesi, PYD asayişini olaydan sorumlu tutmuştu. Elo'nun muhalif yönde siyasal çalışmalar içerisinde olduğunu belirten ailesi, bu nedenle PYD Asayişinin Efrin biriminin birkaç kez Elo'yu tehdit ettiğini bildirmişti.

İnsan hakları alanında çalışmalar yürüten ve içerisinde Kürtlerin de bulunduğu 7 sivil toplum örgütü de konuyla ilgili bugün bir açıklama yaparak İdris Elo'nun PYD Asayişi tarafından kaçırıldığını iddia etti.

PYD: İDRİS ELO'YU BİZ KAÇIRMADIK

Öte yandan gözlerin kendisine çevrildiği PYD bugün konuyla ilgili bir açıklama yaparak Elo'nun kaçırıldığı yönünde asayişlerine bir başvuru yapılmadığını, olayı basından öğrendiklerini ifade etti. Olayla bağlantılarının olmadığı iddia edilen açıklamada, faillerin açığa çıkarılması için asayişin üzerine düşen görevi yerine getireceği kaydedildi.

Kaynak: Islah haber

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2013, 15:07
banner53
YORUM EKLE

banner39