banner39

Suriye'de ölü sayısı 45 oldu

Suriye'deki olaylarda hayatını kaybedenlerin sayısı 45'e çıktı. Hama'da şiddetli çatışmalar devam ediyor

Ortadoğu 20.06.2012, 21:40 20.06.2012, 21:42
Suriye'de ölü sayısı 45 oldu

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Suriye İnsan Hakları İzleme Örgütü, ordunun çeşitli kentlerde yönetim karşıtlarına düzenlediği operasyonlarda çoğunluğu Hama'da olmak üzere 45 kişinin öldüğünü bildirdi.

Londra merkezli örgüt, ülkenin orta kesimlerindeki önemli muhalif kentler arasında yer alan Hama'daki operasyonlarda 17, başkent Şam'ın banliyölerinde 10, Dera ve Humus'ta 6'şar, Lazkiye ve Deyr Ez Zor kentinde 2'şer, Halep ve İldib'te birer olmak üzere ölü sayısının 45'e çıktığını belirtti.

Bu arada yerel muhalif medyadan sorumlu Rami Ebu Adnan, Hama'nın Melab Cenübi bölgesindeki operasyonlarda ağır silahlarla rastgele ateş açıldığını, ölü ve yaralıların olduğunu söyledi.

Kentte nizami ordu ile Özgür Suriye ordusu arasında bir savaşın yaşandığını ve ordunun ağır silahlarla çeşitli semtleri top ateşine tuttuğunu ifade eden Ebu Adnan, kentte meydana gelen şiddetli patlamaların ardından yoğun silah sesleri duyulduğunu dile getirdi.

Halep Azez'de açılan tank ateşi ve atılan havan toplarının yerleşim yerlerine düşmesi sonucu yaralananların olduğunu ifade eden Ebu Adnan, akşam üstü birçok kentte yönetim karşıtı gösterilerin düzenlendiğini ve güvenlik güçlerinin göstericileri dağıtmak için havaya ateş açtığını kaydetti.
    

 

Yorumlar (0)
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?