Suriye'de ölü sayısı 71'e yükseldi

Suriye'demedana gelen olaylarda hayatını kaybedenlerin sayısı 71'e yükseldi.

Suriye'de ölü sayısı 71'e yükseldi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Suriye İnsan Hakları İzleme Örgütü, Esed yönetimine bağlı ordunun çeşitli kentlerde muhaliflere karşı ağır silahlarla düzenlediği operasyonlarda güvenlik güçlerince açılan ateş sonucu ölü sayısının 71'e yükseldiğini duyurdu.

Örgüt, ülkenin kuzeyinde yer alan İdlib kentinde 16, başkent Şam'ın banliyölerinde 14, Humus'ta 13, Dera'da 8, Deyr Ez Zor ve Hama'da 6'şar, Halep'te 5, Lazkiye'de 2, Rakka kentinde 1 olmak üzere güvenlik güçlerince açılan ateş sonucu ölü sayısının 71'e yükseldiğini ve çok sayıda kişinin yaralandığını belirtti.

Güvenlik güçlerinin Dera'nın Tel Şeheb bölgesinde operasyonlarda kaçan ailelere ateş açtığını kaydeden Suriye Genel Devrim Konseyi, Dera bölgesindeki 61 alaydan 60'dan fazla askerin birliklerinden ayrılarak Özgür Suriye Ordusu'na katıldığını aktardı.

İdlib kentinde üst düzeyde bir subayla birlikte çok sayıda askerin saf değiştirdiğini ve Özgür Suriye Ordusu'na katıldığına değinen konsey, akşam namazından sonra birçok kentteki yönetim karşıtı gösterilerde, güvenlik güçlerinin göstericileri dağıtmak için ateş açtığını ve bazı protestocuların yaralandığını bildirdi.
    

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2012, 01:03
banner53
YORUM EKLE

banner39