banner39

Suriye'de ölü sayısı 98'e yükseldi

Suriye'de ordu birliklerinin muhaliflerin yoğun olduğu kentlerde ağır silahlarla düzenlediği operasyonlarda ölü sayısı 98'e yükseldi.

Ortadoğu 31.07.2012, 01:37 31.07.2012, 01:37
Suriye'de ölü sayısı 98'e yükseldi

Suriye nizami ordu birliklerinin muhaliflerin yoğun olduğu kentlerde ağır silahlarla düzenlediği operasyonlarda hayatını kaybedenlerin sayısının 98'e yükseldiği bildirildi.

Londra merkezli Suriye İnsan Hakları İzleme Örgütü, sabahtan bu yana Şan'ın birçok banliyösünde hava ve tank destekli olarak düzenlenen operasyonlarda açılan ateşte 35, Halep'te 20, Dera'da 18, Humus'ta 13, İdlib'te 8, Deyru'z Zor'da 3 ve Hama'da 1 olmak üzere ülke genelinde güvenlik güçlerince gerçekleşen operasyonlarda ölü sayısının 98'e çıktığını kaydetti.

Bu arada, başkent Şam'daki Kasyun Dağı'ndan bilinmeyen bir bölgeye dört defa tank ateşi gerçekleşti. Tank ateşi başkentin tüm kesimlerinde duyulurken, halkın açılan ateş nedeniyle panik yaşadığı görüldü.

Öte yanda, Halep'in Salahaddin, Hamidiye, Sukkeri ve Bab Hadid'te nizami ordu ile Özgür Suriye Ordusu arasında şiddetli sokak çatışmalarının yaşandığına dikkati çeken Suriye Genel Devrim Konseyi, kentin Cemiyetu Zehra bölgesinde güvenlik güçlerinin 10 kişiyi askeri hava istihbarat biriminden çıkartıp kurşuna dizmesine birçok vatandaşın şahit olduğunu dile getirdi.

Konsey, Şam'ın Seyyide Zeyneb bölgesinde kimliği belirsiz 12 kişinin cesedinin sokakta olduğunu ve keskin nişancıların ateşinden dolayı cesetlere ulaşılmadığını duyurdu.

Kaynak: Ajanslar

banner53
Yorumlar (0)
11
orta şiddetli yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?