banner39

Suriye'de ordu konvoyuna saldırı

Suriye'de orduya mühimmat sağlayan konvoya düzenlenen saldırıda çok sayıda asker etkisiz hale getirildi

Ortadoğu 02.08.2013, 15:24 02.08.2013, 15:24
Suriye'de ordu konvoyuna saldırı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Özgür Suriye Ordusu'na bağlı Tevhid Tugayı, Halep'in güneyindeki Hanasır ve Sufeyra beldelerindeki rejimin elindeki askeri birliklere mühimmat sağlayan konvoya ağır silahlarla saldırıda bulundu.

Tevhid Tugayı Medya Sorumlusu Ahmet Ebu Firas,  tugayın Sufeyra ile Hanasır beldelerine askeri mühimmat götüren konvoya saldırdığını, aralarında 19 Hizbullah milisinin bulunduğu onlarca rejim askerini etkisiz hale getirdiğini ve askerlerden 5'ini de esir aldığını belirtti.

Muhaliflerin konvoya saldırması sonucu 4 mühimmat aracı ile 3 uçak savar taşıyıcı "Doçka"nın ve 23 topun imha edidiğini aktaran Ebu Firas, 5 rejim askerinin esir alındığı görüntülerini de yakında kamuoyu ile paylaşacaklarını ifade etti.

Ebu Firas, Şam yönetimine bağlı güçlerin bölgedeki halkı muhaliflere karşı canlı kalkan olarak kullandığını ileri sürerek, çatışmalar devam edeceği için vatandaşların bu yolu kullanmaması çağrısında bulundu.

Tevhid Tugayı ile diğer muhalif birliklerinin Suriye ordusuna büyük kayıplar verdirdiğini vurgulayan Ebu Firas, bölgede çatışmaların 10 günden bu yana yoğun şekilde devam ettiğini söyledi.

banner53
Yorumlar (0)
27
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?