Suriye'de rejim güçleri tahliyeye devam ediyor

Suriye'de rejim güçleri, Şam'ın Kalamun bölgesinde bulunan askeri mühimmat depolarını boşalttı

Suriye'de rejim güçleri tahliyeye devam ediyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Suriye'de Esad yönetiminin, başkent Şam'ın Kalamun bölgesindeki mühimmat depolarını boşaltarak yer altındaki tünellere naklettiği bildirildi.

Suriye Yerel Koordinasyon Komitesi (LCC), Kalamun beldesinin Nasiriye bölgesinde bulunan 3. Tümen ile 155. Alay'daki mühimmat depolarının yer altındaki tünellere nakledildiğini kaydetti. Bölgeye kimsenin yaklaştırılmadığını belirten LCC, Kalamun'da görevli subayların kaldığı yerlerin de tahliye edildiğini kaydetti.

MUHALİFLERİN YOĞUNLUKTA OLDUĞU BÖLGELER AĞIR ATEŞ ALTINDA

LCC ayrıca, rejim güçlerinin Kasyun Dağı'ndan kentin Zemelka bölgesine topçu ateşi gerçekletirdiğini ve bölgede rejime bağlı güçlerle silahlı muhalifler arasında şiddetli çatışmalar meydana geldiğini aktardı.

Kasyun Dağı'ndan kentin farklı bölgelerine açılan top ateşinin Şam'ın tüm kesimlerinde duyulduğunu aktaran LCC, Özgür Suriye Ordusu'na (ÖSO) bağlı birliklerin Şam-Humus yolu üzerinde bir askeri konvoya düzenlediği saldırıda aralarında subayların da bulunduğu çok sayıda askerin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

Şam'ın Muaddamiye, Yermuk, Aseli, Duma, Haresta ve Dareya banliyölerinin yoğun topçu ve havan topu saldırılarına maruz kaldığını belirten LCC, savaş uçaklarının kentin güneyindeki Seyyide Zeyneb bölgesinde muhaliflerin yoğunlukta olduğu yerleri bombaladığını kaydetti.

ÖSO birliklerinin Suveyda kentindeki Halhala askeri havaalanından çıkan askeri konvoya saldırarak birçok askeri öldürdüğünü aktaran LCC, havaalanındaki çok sayıda askerin de ÖSO safına katıldığını kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2013, 13:42
banner53
YORUM EKLE

banner39