banner15

Suriye'deki IŞİD hedefleri vuruldu

IŞİD'e yönelik operasyonlarda 28 örgüt üyesinin öldüğü belirtildi

Suriye'deki IŞİD hedefleri vuruldu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

IŞİD hedeflerine yönelik dün akşam düzenlenen operasyonlarda ilk belirlemelere göre 28 örgüt mensubu etkisiz hale getirildi.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, dün saat 20.00 civarında Halep'in kuzeyindeki Cariz, Yahmul ve Kafrah bölgelerinde bulunan keşif ve gözetleme araçlarıyla elde edilen istihbaratın değerlendirilmesi sonucunda belirlenen ve saldırı hazırlığı içinde olduğu değerlendirilen IŞİD hedeflerine karşı aralıklarla sabah saatlerine kadar top ve çok namlulu roketatarlarla atış yapıldı. Bu atışlar sonucunda en az 14 örgüt mensubu etkisiz hale getirildi.

Türkiye'den yapılan atışlara paralel olarak Türk Silahlı Kuvvetlerine ait hedef tespit vasıtalarıyla Kafrah, Jariz Tilalayn ve Dabık'ta belirlenen IŞİD hedeflerine, koalisyon hava kuvvetlerine ait savaş uçakları tarafından belirli aralıklarla 5 hava harekatı gerçekleştirildi.

Yine ilk belirlemelere göre, 14 örgüt mensubu etkisiz hale getirilirken, 11 tahkimli savunma mevzii, üzerinde silah bulunan bir taktik araç ve örgütün karargah olarak kullandığı iki katlı bina imha edildi.

Binadaki IŞİD üyelerine verdirilen zayiat konusunda henüz bilgi alınamadı.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2016, 08:58
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48