banner39

Suriye'deki İslami gruplar müdahaleye karşı

Suriye'de Esad'a karşı çatışan İslami gruplar, Batı müdahalesine karşı olduklarını açıkladı

Ortadoğu 07.09.2013, 13:51 07.09.2013, 16:28
Suriye'deki İslami gruplar müdahaleye karşı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suriye'de Esad rejimine karşı savaşan İslamcı gruplardan bazıları birlikte açıklama yaparak Batı saldırısına karşı olduklarını bildirdiler.

İslami grupların İncaNews'te yayımlanan ortak açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"Batı'nın Suriye'ye askeri müdahalesine karşı çıkıyoruz. Bunun İslami Cihdt tugaylarına yönelik yeni bir saldırı olduğunu düşünüyoruz. Şam beldesinde aktif olan bizler, halkıza karşı yapılacak Batı askeri müdahalesine karşı olduğumuzu açıklıyoruz. Bu açıkça, kutsal Şam beldesine ve İslam devletine yapılacak bir saldırıdır.

İçerdeki muhalifler olsun, dışarıdaki muhalifler olsun, kim Batı müdahalesine destek verirse -Amerika, Avrupa ve Rusya'nın Filistin, Irak, Afganistan, Mali, Çeçenistan gibi yerlerde işledikleri suçları hatırlayın- Batı'dan çözüm için yardım dilenenler düşmandır ve Allah'a, peygamberine, şehitlerin kanlarına, yaşlılara, çocuklara ihanet edenlerdir. Özellikle Amerika Esad'a insanlarımızı öldürmesi için kimyasal kullanması konusunda yeşil ışık yakmıştır. Böylece kendi müdahalelerini ve Batı'dan gelecek her türlü saldırıyı haklı çıkarmayı planladılar. Bütün bunlara tüm gücümüzle karşılık vereceğiz.

Allah bizim İslami devrimimizle... İster zafer, ister şehadet, Allah'tan başka kimseye boyun eğmeyeceğiz ve Allah'tan başkasından yardım istemeyeceğiz. Allah'ın vaadine güveniyoruz."

Açıklamayı yapan grupların isimleri şöyle:

İsa Bin Maryam/ Meryem Oğlu İsa Taburu, Habib'ül Mustafa Tugayları, Kurtuluş Savaşı Tugayları, Magavir-ül İslam/ İslam Kahramanları Taburu, El Mikdad Bin Amr Tugayı ve Şebab-ül Huda/ Hidayet Gençleri Taburu ve Guta Şehitleri Taburu

 

Yorumlar (0)
23
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?