banner15

Suriye'den atılan bomba ile İsrail'den ilk kayıp

İsrail, Suriye'de savaşın başladığı tarihten bu yana ilk kaybını verdi. Suriye tarafından atılan bir bombanın Golan Tepeleri'ne düşmesi sonucu 15 yaşında bir çocuk öldü, 2 kişi de yaralandı

Suriye'den atılan bomba ile İsrail'den ilk kayıp

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Suriye'den gerçekleştirilen saldırıda 1 İsrailli hayatını kaybetti. İsrail’in işgali altındaki Golan Tepeleri’nde meydana gelen patlamada 1 kişinin öldüğü bildirildi.

İsrailli yetkililer, saldırının nedenini netleştirmeye çalışıyor. Saldırının top ateşiyle mi yoksa havan topuyla mı gerçekleştirildiği henüz belirlenmedi.

İsrail ordusu, misilleme olarak Suriye mevzilerine top ateşi açtı.

Yedioth Ahronoth gazetesinin internet sayfasında yer alan habere göre, Suriye sınırındaki Golan Tepeleri'nde meydana gelen patlamada, sivil araçta bulunan 1 İsrailli hayatını kaybetti, en az 2 kişi yaralandı. Ölen ve yaralananların sınırdaki tel örgülerin yenilenmesi için fizibilite çalışması yapan kişiler olduğu belirtildi.

Olayın ardından İsrail tanklarından Suriye tarafına yoğun ateş açıldığı, bölgeye çok sayıda asker ile insansız hava aracı (İHA) ve kurtarma helikopterlerinin gönderildiği kaydedildi.

İsrail ordu sözcüsü Peter Lerner resmi Twitter hesabında yaptığı açıklamada, “İsrail’in Suriye ile olan Golan sınırı yakınlarındaki saldırıda 1 kişi öldürüldü, 2 kişi yaralandı” ifadesini kullandı.

Suriye ordusunun Golan Tepeleri'nde varlığı bulunmakla birlikte, bazı bölgelerin kontrolü Şam yönetimine karşı mücadele eden muhaliflerde.

 

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2014, 07:45
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48