Suriye'den Rus saldırılarına övgü

Suriye, Rusya'nın bir sene önce başlattığı hava saldırılarını öven bir açıklama yaptı

Suriye'den Rus saldırılarına övgü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suriye Dışişleri Bakanlığı, Rusya Hava-Uzay Kuvvetleri'nin faaliyetlerinin Moskova'nın terörle mücadele konusundaki ciddiyetini kanıtladığını savundu.

Rusya'nın Suriye'deki bir yılını dolduran operasyonları hakkında Suriye Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Rusya Hava-Uzay Kuvvetleri'nin faaliyetleri, Rusya'nın terörle mücadele konusundaki ciddiyetini ve etkinliğini kanıtladı" denildi.

"Rusya'nın terörle mücadele alanındaki askeri desteği, silahlı grupların etkinliğini azalttı ve terörün diğer ülkelere yayılmasına imkan vermedi" diye devam eden açıklamada, Rusya'nın çabaları sayesinde IŞİD'in Suriye petrolünü çalmasına son verildiği kaydedildi.

Rusya operasyonlarının Şam yönetiminin talebi üzerine düzenlendiği anımsatılan açıklamada, "Bu durum, Rusya'nın verdiği desteğin anayasal bakımdan meşru olduğunu ve uluslararası hukuka tamamen uygun olduğunu gösteriyor" ifadeleri kullanıldı.

Açıklamanın sonunda Rusya ve Suriye'nin işbirliğine ve barışçıl çözüme yönelik eylemlerini koordine etmeye devam ettiği ifade edildi.

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2016, 16:54
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35