Suriye'den Türk uçağına taciz

Genelkurmay, Suriye'nin 6 adet F-16 ile Türkiye-Suriye hudut hattı boyunca devriye uçuşu icra ettiğini açıkladı

Suriye'den Türk uçağına taciz

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Genelkurmay, Suriye'de konuşlu füze sistemi tarafından devriye görevini icra eden Türk F-16 uçağına tacizde bulunduğunu bildirdi.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, Hava Kuvvetleri Komutanlığının 6 adet F-16 ile Türkiye-Suriye hudut hattı boyunca devriye uçuşu icra ettiğini belirterek, "Hava Muharebe Devriye Görevi" icra etmekte olan bir adet F-16 uçağımıza, Suriye'de konuşlu SA-5 füze sistemi tarafından, Hatay üzerinde, toplam 20 saniye süre ile radar kilidini muhafaza etmek suretiyle tacizde bulunulmuştur" ifadeleri kullanıldı.

Genelkurmay Başkanlığı internet sitesinden yapılan açıklamada, Hava Kuvvetleri Komutanlığı, 6 adet F-16 ile Türkiye-Suriye hudut hattı boyunca devriye uçuşu icra edildiğini belirtilerek, "Hava Muharebe Devriye Görevi" icra etmekte olan bir adet F-16 uçağımıza, Suriye'de konuşlu SA-5 füze sistemi tarafından, Hatay üzerinde, toplam 20 saniye süre ile radar kilidini muhafaza etmek suretiyle tacizde bulunulmuştur" ifadeleri kullanıldı.

Sahil Güvenlik Komutanlığı da 4 adet bot ile Türkiye-Suriye deniz hududunda karakol görevi icra edildiğini bildirdi.

Bu arada, Hakkari Çukurca'da 2 bölücü terör örgütü mensubunun Çukurca 2'nci Hudut Tugay Komutanlığı Bayrak Tepe Üs Bölgesine, silahları ile birlikte teslim olduğunu kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2014, 09:53
banner53
YORUM EKLE

banner39