banner15

Suriyeli 400 mülteci Akdeniz'de ölüme terk edildi-VİDEO

Suriyeli yüzlerce savaş mağduru iki hafta önce Akdeniz'de ölüme terk edilmiş; mültecilerden en az 200'ünün öldüğü tahmin ediliyor

Suriyeli 400 mülteci Akdeniz'de ölüme terk edildi-VİDEO

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Libyalı insa tacirleri, Suriye'deki iç savaştan kurtulmak umuduyla kaçan mültecileri Akdeniz'de terk etti. Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 400'ü üzerinde Suriyeli savaş mağdurundan en 200'ü teknelerinin batması sonrası hayatını kaybetti.

İddiaya göre, Suriye'deki iç savaştan kaçarak kurtulmak umuduyla Libyalı oldukları belirtilen insan tacirleriyle anlaştı. 400'den fazla mülteciyi kapasitesi yetmeyen gemilere yükleyen insan kaçakçıları, onları Akdeniz'de Malta adasının yaklaşık 160 kilometre doğusunda çıkan bir tartışma sonucu böylece bıraktı. İddiaya göre insan tacirleri bu teknelerden birini de batırmaya çalıştı.

10 Ekim'de gerçekleştiği belirtilen olayda, en az 200 Suriyeli mültecinin hayatını kaybettiği tahmin ediliyor. Sığınmacıların geri kalanları ise bölgedeki balıkçılar tarafından kurtarıldı. Kurtarılan sığınmacılar Malta yönetimi tarafından gözaltına alındı.

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2013, 16:55
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48