banner39

Suriyeli Esma, TBMM'de ağlattı

TBMM'deki 23 Nisan coşkusuna Suriyeli Esma'nın gözyaşları karıştı

Ortadoğu 17.04.2013, 14:36 17.04.2013, 15:32
Suriyeli Esma, TBMM'de ağlattı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Meclis Başkanı Cemil Çiçek'in kabul ettiği dünyanın dört bir yanından gelen çocukların içinde, Suriyeli çocuklar da vardı. 14 yaşındaki Esma, ağlayarak, ülkesindeki savaşın bitmesini ve ailesine kavuşmak istediğini anlattı.

23 Nisan Çocuk Şenliği için Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret eden çocuklardan Suriyeli Esma Sellum gözyaşlarını tutamadı. 2 aydır Harran'daki konteynırda kalan Esma Sellum ve 8 aydır Osmaniye'deki çadırkentte yaşayan Mustafa Musullu neler hissettiklerini ve ülkesinde yaşananları anlatırken çok hüzünlüydü.

14 yaşındaki Mustafa'nın ilk sözü, "savaşın durmasını istiyoruz" oldu. Mustafa, "Biz bu mutluluğu Türkiye'de yaşıyoruz. Suriye'deki çocuklar ölüyor. Aç, susuz kalıyor, şiddete maruz kalıyorlar. Allah'tan diliyoruz ki onlar da bizim gibi mutluluk yaşasınlar, böyle güzel bayram yaşasınlar" diye konuştu.

Söz sırası Esma'ya geldiğinde ise küçük kız gözyaşlarını tutamadı. Esma, babasının Suriye'de esir olduğunu, ailesi ve yakınları için çok üzüldüğünü, savaşın bitmesini ve vatanına, ailesine kavuşmak istediğini anlatırken herkesi duygulandırdı. 23 Nisan çocuk şenliği dolayısıyla dünyanın dört bir yanından gelen çocuklar Meclis Başkanı Cemil Çiçek'e hediyelerini verdiler.

banner53
Yorumlar (0)
14
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?