banner39

Suriyeli küçük Tegme hayatını kaybetti

Rejimin bombalarından kaçıp Lazkiye'ye sığınan 11 yaşındaki kanserli kız, hayatını kaybetti

Ortadoğu 02.05.2013, 13:09 02.05.2013, 13:09
Suriyeli küçük Tegme hayatını kaybetti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suriye'deki olaylar nedeniyle Esad güçlerinin bombardımanından kaçan ve sığındığı güvenli bölgede kanser teşhisi konulan 11 yaşındaki Tegme, yakalandığı amansız hastalıktan kurtulamayarak hayatını kaybetti.

Ölümden kaçarak güvenli gördükleri Lazkiye'nin Hatay sınırına yakın bölgedeki çadırlara 8 ay önce ailesiyle gelen Tegme Haddura'ya, yaklaşık 40 gün önce kan kanseri teşhisi kondu.

AA ekibi tarafından kaldığı çadırda yaşadığı acı görüntülenen ve "Esad'ın bombalarından kaçtı, kansere yakalandı" haberiyle gündeme gelen Tegme, amansız hastalığa yenik düştü.

Bölgede dün hayatını kaybeden küçük Tegme, Suriye'de çatışmaların devam etmesi nedeniyle çadırların bulunduğu alanda defnedildi.

Tegme'ye yardım için harekete geçen Suriye Türkleri Derneği Genel Sekreteri Ahmed Zevir, küçük kızın tedavisi için gerekli girişimleri başlattıklarını, ancak o anda kötü haberi aldıklarını söyledi.

Tegme'nin durumunun kendilerini çok etkilediğini ifade eden Zevir, "Tegme'nin kalbi maalesef bu acılara dayanmadı ve hayatını kaybetti. Bundan sonra Tegme'nin ailesi için elimizden geleni yapacağız ve onlara insani yardımda bulunacağız" dedi.

Yorumlar (0)
22
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?