banner39

Suriyeli muhalif grup Şam'ı askeri bölge ilan etti

10 gün önce Şam'da 100 füze ile saldırı düzenleyen muhalif grup İslam Ordusu yeni saldırılar düzenleyeceğini açıkladı ve halktan askeri bölgelerden uzak durmasını istedi

Ortadoğu 04.02.2015, 11:12 04.02.2015, 11:12
Suriyeli muhalif grup Şam'ı askeri bölge ilan etti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suriye’de İslam Ordusu isimli muhalif grubun Komutanı Zahran Alluş, Şam'da rejim güçlerine ait yerleri vuracaklarını belirterek, sivillere askeri bölgelere yaklaşmamaları çağrısı yaptı. Alluş’un komutasındaki grup, 25 Ocak’ta Doğu Guta’daki bazı askeri alanları Katyuşa füzeleri ile vurmuş ve bu saldırıların devamının geleceğini açıklamıştı.

Alluş, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından yaptığı açıklamada, Rejimin Doğu Guta bölgesindeki ilçe ve beldelere bombardımana devam etmesi nedeniyle Şam'da, Esad güçlerine ait askeri karargahlar, kontrol noktaları ile topçu ve roketatarların bulduğu mevkilere saldıracaklarını söyledi.

Halka, mesai saatlerinde dışarı çıkmama çağrısı yapan Alluş, "Şam'da rejim güçlerinin bulunduğu yerleri tekrar vuracağız. Sivillerin, diplomatik misyonlardan, ilköğretim ve üniversite öğrencilerinin askeri bölge, araç ve kontrol noktalarından uzak durmalarını talep ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Muhalif gruplardan İslam Ordusu'na bağlı birlikler, 25 Ocak'ta, Rejimin Doğu Guta bölgesi ile Duma ilçesine hava saldırılarına devam etmesinin ardından Şam'da birçok bölgeye Katyuşa füzeleriyle saldırılar düzenlemişti. Saldırılarda çok sayıda kişi hayatını kaybetmişti.

banner53
Yorumlar (0)
4
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü