Suriyeli muhalifler Moskova'ya gitmiyor

Suriye muhalefeti Moskova'da hükümetle biraraya gelme teklifini reddetti

Suriyeli muhalifler Moskova'ya gitmiyor

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Lukaşeviç, Suriye muhalefetinin Moskova'da hükümetle biraraya gelme teklifini reddettiğini söyledi.

Moskova'da gazetecilere açıklama yapan Lukaşeviç, Rusya tarafından teklif edilen inisiyatifin Cenevre-2 Konferası öncesinde muhalif gruplar ve hükümet temsilcilerini biraraya getirecek ön hazırlık olduğunu ifade etti.

Lukaşeviç, Moskova'nın teklifinin bu günlerde Cenevre'de Suriye muhalefeti temsilcileriyle konuşulduğunu belirterek, Ulusal Koalisyonu'nun daveti reddettiğini kaydetti.

Bakanlık Sözcüsü, "Maalesef Cenevre-2 Konferansı'nın verimli geçmeyeceğini düşünen Ulusal Koalisyon ve liderleri, bizim Moskova'da toplanma tekifimizi reddetti. Rusya'nın yaptığı teklifin, Cenevre'de hükümetle müzakere yürütecek muhalifler için çok yararlı olacağını düşünüyoruz" dedi.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ise Suriyeli muhalif grupların Cenevre-2'ye ön koşulsuz katılmaya hazır olmadıklarını ve muhaliflerin bu tutumunun Cenevre-2 Konferansı'nın zamanında toplamasını engellediğini söylemişti.

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2013, 15:14
banner53
YORUM EKLE

banner39