banner15

Suriyeli muhaliflerden 'Esad' talebi

Suriyeli muhalifler, Batı'nın müdahaleye hazırlandığı Esad'ın hızlı şekilde cezalandırılmasını istiyor

Suriyeli muhaliflerden 'Esad' talebi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Suriye Milli Koalisyonu Başkanı Ahmed Carba, Esad rejimine vakit geçirmeden cezalandırıcı bir saldırı düzenlenmesini ve muhalif savaşçılara doğru dürüst yardım yapılmasını istedi.

Fransız Le Parisien gazetesine konuşan Ahmed Carba, "Esad rejimi Rusya, Hizbullah ve İran'ın tam desteğine sahip. Bizim ise hiçbir şeyimiz yok. Müttefiklerimiz, istediğimiz hiçbir şeyi bize vermedi. Doğru dürüst desteğe ihtiyacımız var." dedi.

Suriyeli muhalif lider, demokratik ve insani değerleri savunduğunu söyleyen Batılı ülkelerin karşı sessiz kalması halinde Esad rejimini hiçbir şeyin durduramayacağını vurguladı. Carba, Beşşar Esad'ın de Uluslararası Ceza Mahkemesi'nde yargılanmasını istedi.

Fransa ve ABD'den gelen sert açıklamalarla kuvvet kazanan askeri müdahale ihtimali, İngiltere'nin 'BM denetçilerinin raporunu bekleme' kararı üzerine şimdilik gündemden düştü. Batılı ülkelere 'cesaret' çağrısı yapan Ahmed Carba, "Dostlarımıza ihtiyacımız var. Sadece söylemlerle yetimemeliler. Müdahale olursa rejim fazla dayanamaz." dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2013, 11:19
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35