banner15

Suriyeli yönetmen Mısır'a alınmadı

Mısır'daki sinema çevreleri, Suriyeli film yönetmeni Malas'ın Mısır'a girmesinin yönetim tarafından engellenmesini kınadı

Suriyeli yönetmen Mısır'a  alınmadı

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Mısır'daki cunta iktidarı, Suriyeli ünlü sinema yönetmeni Muhammed Malas'ın Mısır'a girmesine izin vermedi. Mısır'daki sinema çevreleri cunta yönetiminin bu adımını kınadığını açıkladı.

Suriyeli film yönetmeni Malas, Mısır'da gerçekleştirilen İsmailiye Film Festivali'ne katılmak için Mısır'a gitmek istedi fakat ülkede iktidarı ele geçiren darbe yönetimi buna izin vermedi.

Suriyeli yönetmenin ülkeye girişinin engellenmesi üzerine, Mısırlı sinema çevreleri bir bildiri imzalayarak Malas'ın engellenmesini kınadıklarını duyurdular.

İmzalanan bildiride sinemacılar, her ne sebeple olursa olsun özgürlükleri kısıtlamayı kabul etmeyeceklerini belirttiler. 
Suriyeli ünlü film yönetmeni Malas, ülkede rejim karşıtı olarak başlayan protestolarda muhaliflerin yanında yer almıştı.
 
Mısır, Suriyelilerin ülkeye girmeleri için önceden verilen vizeleri geçersiz sayıyor. Mısır'a girmek isteyen Suriyelilerin yeni vize almaları gerekiyor.
Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2014, 16:42
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48