banner39

Suriye'nin Dostları, SMDK'yı tanımaya hazırlanıyor

Suriye'nin Dostları grubunun toplantısında, Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu'nun, Suriye halkının meşru temsilcisi olarak tanınacağı bildirildi

Ortadoğu 12.12.2012, 11:59 12.12.2012, 11:59
Suriye'nin Dostları, SMDK'yı tanımaya hazırlanıyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu'nun (SMDK), Suriye'nin Dostları Grubu toplantısında Suriye halkının meşru temsilcisi olarak tanınacağı bildirildi.

SMDK Sözcüsü Velid Bunni, koalisyonun meşru temsilci olarak tanınacağına dair açıklamanın bugün Fas'ın Marakeş kentinde yapılan toplantıda yapılacağını söyledi.

Henüz taslak halindeki bildiride ayrıca Beşşar Esad' yönetimi bırakması çağrısı yapılacağı ifade edildi. Bildiride Esad yönetiminin kimyasal ve biyolojik silah kullanması durumunda "ciddi bir tepkiyle" karşılaşacağı uyarısı da yapılacağı kaydedildi.

SMDK sözcüsü Bunni, alınan karardan memnuniyetini dile getirirken, bu kararın SMDK'nın yapacağı çalışmalara katkı yapacağını ve bundan böyle alacağı destekler için kolaylaştırıcı bir yol sağlayacağını söyledi.

Marakeş'te yapılan Suriye'nin Dostları toplantısına 100'den fazla ülkenin temsilcileri katılıyor. Toplantıda Türkiye'yi Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu temsil ediyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?