banner39

Suudi Ailesi Fahd'ın Hristiyan karısına tazminat ödeyecek

Suudi Ailesi, Suudi Arabistan eski kralı Fahd'ın Hristiyan karısı Canan Harb'e 12 milyon sterlin ve iki gayrimenkul tazminat ödeyecek

Ortadoğu 10.06.2014, 12:52 04.11.2015, 11:11
Suudi Ailesi Fahd'ın Hristiyan karısına tazminat ödeyecek

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suudi Arabistan’ın eski kralı Fahd’ın Hristiyan eşi Canan Harb, Londra’da görülen dava neticesinde kraliyet ailesinden 12 milyon sterlin (20 milyon dolar) ve Londra’da iki gayrımenkul almaya hak kazandı.

Şu an 65 yaşında olan Filistinli Hristiyan bir ailenin kızı olan Canan Harb, 19 yaşındayken henüz prens olan Fahd’la evlenmişti. Fahd o sırada evliydi ve Harb’e Müslüman olmasını ayrıca çocuk doğurmamasını şart koşmuştu. Canan Harb’in 1974’te boşandıktan sonraki evliliğinden doğan çocuklarının eğitimini de Kral Fahd’in üstlendiği bildiriliyor.

Ancak Harb, İngiltere’ye yerleştikten sonra Suud ailesi hakkında dava açarak 2,8 milyar dolar tazminat talep etmişti. Kral Fahd’ın ölümü üzerine bazı davalar düştü. Harb, babasının ölümünden sonra Prens Abdulaziz’in kendisine taahhüt ettiği parayı ödemediği gerekçesiyle yeni davalar açtı. Abdulaziz, iddiaları reddetti ve duruşmalara katılmadı. Yargılama sonunda Harb’e 12 milyon sterlin ve iki gayrımenkul verilmesine hükmedildi.

Harb, kararın kendisini çok mutlu ettiğini söyledi ve Prens Abdulaziz’in izin vermesi durumunda yazdığı kitabı filme aktarmak istediğini kaydetti.

banner53
Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?