banner15

Suudi Arabistan sınırında Husilere operasyon: 50 ölü

Suudi Arabistan sınırındaki Hacce'de son 24 saatte Husiler ile devrik lider Salih yanlılarını hedef alan saldırılarda, 50 militan öldü, 31'i yaralandı

Suudi Arabistan sınırında Husilere operasyon: 50 ölü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Yemen'in Suudi Arabistan sınırında yer alan Hacce ilinde koalisyon güçleri ile hükümet birliklerinin son 24 saatte düzenlediği operasyonlarda, Husiler ile devrik lider Ali Abdullah Salih yanlılarından 50 kişinin öldüğü, 31'inin yaralandığı bildirildi.

Yemen ordusuna bağlı 5'inci Bölge Enformasyon Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamada, koalisyon güçleri ile hükümet birliklerinin Husiler ve Salih yanlılarını hedef aldığı operasyonda son 24 saatte Midi kentinde 22 militanın öldüğü, 17'sinin yaralandığı belirtildi.

Koalisyon güçlerinin hükümet birliklerinin desteğiyle Harad bölgesinde düzenlediği operasyonda ise 12 militanın öldüğü, 14'ünün yaralandığı kaydedilen açıklamada, Husiler ile Salih yanlılarının askeri eğitim aldığı bölgeyi hedef alan saldırıda da 16 militanın öldüğü aktarıldı.

Uzun süredir siyasi istikrarsızlığın yaşandığı Yemen'de başta Suudi Arabistan sınırında yer alan bölgeler olmak üzere ülkenin farklı illeri, Husiler ve Salih yanlıları ile koalisyon güçleri ve hükümet birlikleri arasındaki yoğun çatışmalara sahne oluyor. Yaklaşık iki yıldır devam eden çatışmalar sonucu yaklaşık 7 bin kişinin hayatını kaybettiği, 36 bin kişinin yaralandığı, 3 milyondan fazla Yemenlinin de evlerini terk etmek zorunda kaldığı ifade ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2016, 12:07
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48