banner39

banner35

Suudi Arabistan'da bazı bakanlar dahil çok sayıda gözaltı

Suudi Arabistan'da aralarında bu gece görevlerinden alınan bakanların da olduğu çok sayıda eski bakan ve emirin gözaltına alındığı iddia edildi.

Ortadoğu 05.11.2017, 09:18 05.11.2017, 11:00
Suudi Arabistan'da bazı bakanlar dahil çok sayıda gözaltı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Savunma Bakanı ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman başkanlığında bu gece kurulan Yolsuzluk ile Mücadele Komisyonu'nun, aralarında bu gece görevlerinden alınan bakanların da olduğu birçok eski bakan ve emiri gözaltına aldığı iddia edildi.

Al-Arabiya da yayımlanan haberde ise, gözaltına alınan isimler hakkında bilgi verilmezken, aralarında bir kadının da olduğu ve bu kişilerin yolsuzluk nedeniyle gözaltına alındıkları ifade edildi.

Gözaltına alınan isimler arasında dünyanın en zengin kişilerinden, ve S.Arabistan'ın en zengin kişisi olarak bilinen Prens Al Waleed bin Talal'ın da bulunduğu iddia ediliyor.

Haberde "Kolera ile ilgili ve Cidde'deki atık suyu projesi usulsüzlüğü" gibi birden fazla yolsuzluk dosyası nedeniyle gözaltıların gerçekleştirildiği kaydedilirken, resmi makamlardan henüz bir açıklama yapılmadı.

Kraliyet kararnamesi gereğince bu gece kurulduğu ilan edilen Yolsuzlukla Mücadele Komisyonu, tutuklama, malvarlığına el koyma ve gerekli diğer işlemleri yapmak ile yetkilendirilmiş, başkanlığına da Kral Selman'ın oğlu Veliaht Prens Muhammed bin Selman getirilmişti.

Yorumlar (0)
15
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?