banner15

Suudi Arabistan'da camiye intihar saldırısı

Suudi Arabistan'ın Necran şehrinde akşam namazından sonra cemaatin çıkışı sırasında düzenlenen intihar saldırısında üç kişi öldü

Suudi Arabistan'da camiye intihar saldırısı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suudi Arabistan'ın Necran kentinde bir camiye yönelik intihar saldırısında ilk belirlemelere göre üç kişi hayatını kaybetti.

Suudi Arabistan'ın resmi haber ajansı SPA'nın İçişleri Bakanlığı sözcüsünden aktardığı bilgiye göre, Necran'ın Ed-Dahza Mahallesi'nde akşam namazından sonra cemaatin çıkışı sırasında düzenlenen intihar saldırısında ilk belirlemelere göre üç kişi öldü, çok sayıda kişi yaralandı.

IŞİD ÜSTLENDİ

IŞİD mensubu olduğu belirtilen bir kişi, sosyal paylaşım sitesindeki hesabında, Ebu İshak el-Hicazi isimli intihar eylemcisinin Necran'ın Ed-Dahza Mahallesi'ndeki camide, üzerindeki bombayı patlattığını ifade etti. Örgüt üyesi, olayda bir kişinin öldüğünü, onlarca kişinin yaralandığını belirtti.

Yaklaşık on gün önce Şii nüfusun çoğunlukta olduğu Katif vilayetinin Hüseyniye bölgesinde meydana gelen ve 5 kişinin ölümü, 9 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan olayın sorumluluğunu da IŞİD üstlenmişti. 

 

 

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2015, 08:16
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35