Suudi Arabistan'da coronadan beş kişi daha öldü

Suudi Arabistan'da etkili olan corona sebebiyle beş kişinin öldüğü açıklanırken şu ana kadar ölü sayısının 377 olduğu kaydedildi

Ortadoğu 20.02.2015, 08:00 20.02.2015, 08:00
Suudi Arabistan'da coronadan beş kişi daha öldü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suudi Arabistan'da ağır akut solunum yolu yetersizliği sendromu (SARS) hastalığının türevi olan Corona virüsüne yakalanan 5 kişinin öldüğü bildirildi.

Suudi Arabistan Sağlık Bakanlığının internet sitesinde yer alan açıklamada, ülkenin doğusundaki El-Haber kentinde 2, Beride de 1'i yabancı 2 kişi, başkent Riyad'da 1 kişi olmak üzere son 24 saatte virüs nedeniyle 5 kişinin yaşamını yitirdiği belirtildi. Açıklamada ayrıca, 2015'in başından bu yana ilk defa virüs nedeniyle bir günde bu kadar kişinin öldüğü bilgisi paylaşıldı.

Hastalığın ortaya çıktığı Eylül 2012'den bu yana virüse yakalananların sayısının 897, ölenlerin sayısının 377 olduğu kaydedilen açıklamada, 486 kişinin söz konusu hastalıktan iyileştiği, 32 kişinin tedavisinin ise halen sürdüğü aktarıldı.

Corona virüsü, ilk olarak Eylül 2012’de tespit edildi. Suudi Arabistan başta olmak üzere Ortadoğu ülkelerinde görülen virüs, akciğerleri ve böbrekleri tahrip ediyor. Bağışıklık sistemini çökerten virüsün, uzun süreli yakın temasla bulaştığı belirtiliyor. Kaynağı hakkında yeterli bilgi olmayan virüse karşı henüz koruyucu aşı veya ilaç tedavisi bulunmuyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?