Suudi Arabistan'dan Maliki'ye cevap

Suudi Arabistan, Irak Başbakanı Maliki'nin "teröre destek vermek ve Irak'taki huzuru bozmak" yönündeki suçlamalarını "saldırgan ve sorumsuzca" olarak nitelendirdi.

Suudi Arabistan'dan Maliki'ye cevap

Suudi Arabistan, Irak Başbakanı Nuri el-Maliki'nin, Suudi Arabistan ve Katar'ı "teröre destek vermek ve Irak'taki huzuru bozmakla" suçlamasını "saldırgan ve sorumsuzca" olarak nitelendirdi.

Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA'nın diplomatik kaynaklara dayandırarak verdiği haberde, Suudi Arabistan ve Katar'ın, "teröre destek verdiği ve Irak'taki huzuru bozduğu" yönündeki açıklamaların, "Maliki'nin, gerçekleri ters yüz etmek, kendi başarısızlıklarının üstünü örtmek için uydurulmuş sorumsuz ve saldırganca açıklamalar" olduğu savunuldu.

Suud yönetiminin Maliki'nin bu düşmanca hareketlerine anlam veremediği belirtilen haberde, "teröre destek verdiği" iddia edilen Suudi Arabistan'ın, teröre karşı bölgesel ve uluslararası arenadaki mücadele ve duruşunun tüm dünya ülkeleri tarafından bilinen bir gerçek olduğu ifade edildi.

Irak Başbakanı Nuri el-Maliki, dün Fransız televizyon kanalı France 24'e verdiği özel mülakatta, Suudi Arabistan ve Katar'ın, Irak'taki güven ortamına zarar vermenin yollarını aradığını ileri sürerek iki ülkenin terörizmi finanse ettiğini ve terör faaliyetlerini desteklediğini iddia etmişti.

 

Kaynak: AA

 

 

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2014, 01:28
banner53
YORUM EKLE

banner39