banner39

Suudi Arabistan'lı sunucuya giyim soruşturması

Suudi Arabistan'lı tv sunucusu Shereen al-Rifaie, kadınların araç sürüş yasağının kalkması üzerine bir haber yaptığı sırada giydiği kıyafet nedeniyle hakkında soruşturma açıldı.

Ortadoğu 28.06.2018, 22:42 28.06.2018, 22:42
Suudi Arabistan'lı sunucuya giyim soruşturması

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suudi Arabistan'lı sunucu Al-Rifaie, kadınların araç sürüş yasağının kalkması üzerine bir haber yaparken kendisi haber oldu. Sunucunun, haber sırasında giydiği kıyafetin giyim kuşam yasasına aykırı olduğu iddiasıyla yetkililer tarafından hakkında soruşturma açıldı.

Suudi Arabistan'lı tv sunucusu Shereen al-Rifaie, kadınların araç sürüş yasağının kalkması üzerine bir haber yapıyordu.Yetkililer tarafından haber esnasında giydiği kıyafetin yasalara aykırı olması nedeniyle suçlanarak, resmi soruşturma açıldı. Sunucu ise resmi soruşturmanın açılmasının ardından ülkesinden kaçtı.

Suudi Haberleşme Bakanlığı ve Görüntülü Medya Genel Komisyonu ise kadın sunucu hakkında disiplin önlemlerinin alınacağını duyurdu.

Yasayı ihlal etti iddiası

Sosyal medyaya düşen videoda ise sunucunun önü açık beyaz ve uzun bir yelek giydiği ve içindeki elbisenin göründüğü izlenebiliyor.

Halen Birleşik Arap Emirlikleri merkezli Al-Aan Tv için çalışan sunucu, öncesinde MBC Children ve Al-raya kanallarıyla çalışmış ve 2006 yılında kamusal alanda yayın yapan Al-Ekhbariya TV'ye katılmıştı.

Yorumlar (0)
23
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?