banner15

Tahran'daki ABD karşıtı afişler kaldırılıyor

Tahran Belediyesi, şehrin muhtelif yerlerinde asılı bulunan ABD karşıtı afişleri kaldırma kararı aldı

Tahran'daki ABD karşıtı afişler kaldırılıyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İran'da Hasan Ruhani'nin cumhurbaşkanlığına seçilmesi ile ABD ile ilişkilerde yeni bir adım atılıyor. Buna göre Tahran'daki birçok noktada asılı bulunan ABD karşıtı pankart ve afişler kaldırılacak.

Tahran Belediye Sözcüsü Hadi Ayyazi, ülkenin resmi haber ajansı IRNA'ya dün yaptığı açıklamada Tahran'ın birçok noktasında bulunan ABD karşıtı afişlerin kaldırılacağını söyledi.

Ayyazi, açıklamasında afişlerin kaldırılma gerekçesi ile ilgili olarak illegal olmalarını gösterdi fakat ülkedeki çok sayıda gazeteci ve yazarlar, ABD ile yapılan müzakerelerde ilerleme sağlanabilmesi adına bu adımın atıldığını düşünüyor.

Kaldırılan afişler arasında İran ve ABD arasında yürütülen müzakereleri eleştiren bir pankart ve ABD'nin devrim öncesi büyükelçilik olarak kullandığı binada asılan büyük afiş de var. Afişlerin kim tarafından asıldığı bilinmiyor.

Bu arada Tahran'da afişlerin kaldırılmasının duyulması üzerine protesto gösterileri de yapılmaya başlandı. Bazı gruplar, afişlerin kaldırılmasının ABD'ye verilmiş bir taviz olduğunu savunarak gösteri yaptı. Gösterilerin yayılmasından endişe ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2013, 14:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
HACI
HACI - 7 yıl Önce

Olacagi buydu.Zaten simdiye kadar olanlar hep bir senaryoydu.Simdi Turkiyeyi araya almaya calisacaklar.Yakinda israillede aralari duzelir.Senaryonun sonuna yaklastik.Ama herkezin plani var.Hatasiz olan plansa RABBIMIN plani.Unutmasinlar hersey ummetin hayrina gelisecek.Ama iran kaybedecekler arasinda cunki yanlis yolda.

banner39

banner36

banner47

banner48