banner39

Taliban yine Karaçi havaalanını bastı

Taliban, Karaçi Havaalanına bugün yeni bir saldırı düzenledi. Saldırının ardından çatışmaların başladığı belirtiliyor

Ortadoğu 10.06.2014, 11:52 10.06.2014, 19:39
Taliban yine Karaçi havaalanını bastı

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Pakistan'da pazar günü saldırıya hedef olan Karaçi Havalimanı'na ikinci kez saldırı düzenlendiği, saldırganlarla güvenlik güçleri arasında çatışma çıktığı belirtildi.

Havalimanı güvenlik güçleri yetkilileri, silahlı kişilerin havalimanındaki eğitim binalarına saldırdığını, yoğun çatışmanın ardından saldırganların yakalanmasına çalışıldığını söyledi. 

Yerel basın, saldırı sırasında en az dört silahlı kişinin binaya girmeye çalıştığını, çatışmada üç güvenlik görevlisinin yaralandığını bildirdi. 

Karaçi Havalimanı'nda pazar günü düzenlenen saldırıda 39 kişi hayatını kaybetmiş, saldırıyı Taliban üstlenmişti.

banner53
Yorumlar (3)
Zeki Dincer 7 yıl önce
Bir Müslüman’ın en belirgin özelliği içinde Allah korkusu bulunmasıdır. Kelam diyor ki, “Kim de, Rabbinin huzurunda duracağından korkar ve nefsini arzularından alıkoyarsa, şüphesiz, cennet onun sığınağıdır” (79:40,41). Bu ikinci saldırı Taliban’ın Allah korkusundan mahrum olduğunu açıkça gösteriyor.
Zeki Dincer 7 yıl önce
Hz. Muhammed (sav) bir hadisinde şöyle der: “Nerede olursanız olun Allah’ tan korkun; bir kötülük yaptığınızda arkasından hemen iyilik yapın o kötülüğü silip götürsün. İnsanlara karşı güzel ahlakla muamele edin” (Riyaz üs-Salihın: 61).
Zeki Dincer 7 yıl önce
Başka bir hadisinde ise diyor ki, “Günahından tam olarak dönüp tevbe eden, onu hiç işlememiş gibidir.” (İbn Mâce, zühd 30; et-Taberânî, el-Mu’cemü’l-kebîr 10/150). Gerçek Müslüman, günahının farkında olup tövbe eden, iyiliğe yönelendir. Taliban günahının ne farkında, ne tövbekar ne de iyiliğe yönelendir.
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?