banner39

Taliban'la görüşmeler devam edecek

Pakistan hükümeti ve Taliban arasında başlayan müzakerelere bugün yapılacak toplantıyla devam edileceği duyuruldu

Ortadoğu 12.02.2014, 13:58 12.02.2014, 13:58
Taliban'la görüşmeler devam edecek

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Pakistan hükümeti ve Taliban arasındaki barış görüşmelerine, bugün, heyetler arasında yapılacak resmi toplantıyla devam edilecek.

Taliban ve hükümetin barış görüşmeleri için belirlediği heyetler, dün, İslamabad’da resmi olmayan bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda bugün gerçekleştirilecek resmi görüşmeye dair değerlendirme yapıldığı belirtildi.

İslam Uleması Cemaati liderlerinden Taliban heyeti üyesi Mevlana Samiul Hak, Taliban’ın taleplerinin hükümetin belirlediği heyetin masasında olduğunu, diyalogun ilk bölümünde taraflar arasında ateşkes ilan edilebileceğini ifade etti.

TALİBAN'IN EMRİNDE SALDIRIYA HAZIR 500 İNTİHAR BOMBACISI VAR

Lal Mescidi eski Başvaizi Mevlana Abdülaziz: “Taliban’ın emrinde saldırıya hazır 500 intihar bombacısı kadın var.”
Taliban’ın hükümetle barış görüşmeleri için belirlediği heyette yer alan Lal Mescidi eski Başvaizi Mevlana Abdülaziz, Veziristan ve Aşiret Bölgelerinde, Taliban’ın emrinde saldırıya hazır 500 intihar bombacısı kadının olduğunu belirtti.

Taliban’ın hükümetle anlaşmaya varmak için acele etmediğini söyleyen Abdülaziz, hükümetin de bir an önce Taliban’ın taleplerini dikkate alması gerektiğini belirtti. Abdülaziz, Taliban’ın en önemli talebinin “şeriat” olduğunu vurguladı. Taliban’ın 10 yıldır devletle savaş halinde olduğundan askeri operasyondan da çekinmediğini ifade eden Abdülaziz, “Ordunun hava kuvvetleri varsa, Taliban’ın da intihar bombacıları var” 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?