banner15

Taliban'la görüşmeler ertelendi

Pakistan hükümeti, Taliban'la bugün gerçekleştirilmesi planlanan barış görüşmeleri oturumunun ertelendiğini duyurdu ve heyeti toplantıya göndermedi

Taliban'la görüşmeler ertelendi

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Pakistan hükümeti ile Taliban barış görüşmeleri yapma kararı almıştı. Görüşmeler için iki tarafın da heyet belirlemesi istendi. Pakistan hükümeti 4 kişilik bir heyet belirledi. Ancak Taliban'ın belirlediği isimlerden ikisi görevi kabul etmeyince, Pakistan hükümeti bugün yapılması planlanan toplantıya gelmedi ve oturumu ertelediğini duyurdu.

Taliban’ın teklif götürdüğü beş isimden ikisi yani Pakistan Adalet Hareketi lideri İmran Han ve İslam Uleması Cemaati Fazlurrahman kanadından Müfti Kifayetullah teklifi reddetmişti.

Toplantıdan hemen önce Taliban’ın bu iki kişinin yerine teklif götürdüğü isimlerden de net bir açıklama gelmedi ve Taliban görüşmelerin üç kişilik heyetle sürdürüleceğini açıkladı. Ancak hükümet heyeti yine de toplantıya gelmedi. Bu durumu değerlendiren Taliban’ın heyetinden İslam Uleması Cemaati liderlerinden Samiul Hak, hükümeti barış sürecini sürdürmede ciddi olmamakla suçladı.

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2014, 13:11
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48