banner15

Tel Aviv'de çifte saldırı

Tel Aviv'de birbirine yakın iki bölgede açılan ateş sonucu dört kişi öldü

Tel Aviv'de çifte saldırı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İsrail’de Tel Aviv’in en işlek pazar yerlerinden Sarona’da birbirine yakın iki ayrı yerde iki silahlı kişinin açtığı ateş sonucu 4 kişi ölürken yaralan altı kişi hastanelerde tedavi altına alındı.

Restoranların ve kafelerin yoğun olarak bulunduğu bölge İsrail Savunma Bakanlığı binasının yakınlarında bulunuyor.

Tel Aviv polisinden yapılan açıklamada saldırıyı gerçekleştiren El Halil bölgesinden iki Filistinli kuzenin saldırının hemen ardından yakalanarak gözaltına alındıkları belirtildi.

Saldırıyı ‘terör saldırısı’ olarak nitelendiren Tel Aviv Polis Müdürü Chico Hedri ‘‘İki terörist bölgeye ateş açarak girdi. Açılan ateş sonucu dokuz kişi kurşunlara hedef oldu. Saldırganlardan biri sağ diğeri de yaralı olarak ele geçirildi. Saldırganın silahlarına el konuldu. Bir üçüncü kişinin kaçtığına dair bir bilgi yok. Bizim değerlendirmemiz insanların günlük hayatlarına dönebileceği yönünde’’ dedi.

İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu saldırıdan sonra yaptığı açıklamada, ‘‘Silahlı saldırılara karşı alınacak koruma ve saldırı amaçlı önlemleri konuşmak üzere toplantı yapıyoruz. Gerçekten bize meydan okuyorlar. Ancak gerekli cevabı vereceğiz’’ diye konuştu.

ABD Dışişleri Bakanlığı ise saldırıları kınadı.

"Saldırı girişiminde bulundukları" iddiasıyla geçen ekim ayından beri öldürülen Filistinlilerin sayısı 200'ü aşarken, aynı dönemde öldürülen İsraillilerin sayısı da bu son olayla birlikte 34'e yükseldi.

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2016, 09:03
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48