banner39

Terör örgütü, ABD'nin talimatıyla bin 500 eve el koydu

YPG/PKK’lı teröristler, ABD güçleriyle ortak kullandığı ve özel eğitim aldığı Haseke’de Spor Kompleksi Bölgesi’nin çevresindeki evlere ABD’lilerin talimatıyla el koydu.

Ortadoğu 06.04.2021, 07:40 06.04.2021, 07:52
Terör örgütü, ABD'nin talimatıyla bin 500 eve el koydu

Terör örgütü YPG/PKK, Haseke il merkezindeki sözde karargahlarının yer aldığı Spor Kompleksi Bölgesi’ndeki terör faaliyetlerini gizlemek amacıyla bölgeyi sivillerden arındırıyor.

ABD güçlerinden bu yönde talimat alan YPG/PKK’lı teröristler, güvenlik nedenlerini öne sürerek sivillere ait 15 binaya el koydu.

20 yıl önce inşa edilen ve her biri 5 kattan oluşan binalarda 1500’e yakın sivil yaşıyordu. Teröristler, evlerini terketmek istemeyen ve örgütün isteğine mukavemet gösteren sivilleri de ateş açarak korkuttu.

PKK’YA EĞİTİM VERİYOR

Tahliye edilen konutlar, Haseke merkezinde ABD ve YPG/PKK’nın kullandığı binaların yakınında bulunuyor. Örgüt Haseke’nin güneyinde yer alan spor kompleksi ve buradaki sözde karargahlar ile bazı binaları, ABD güçleriyle ortak kullanıyor.

Bir dönem spor müsabakalarına ev sahipliği yapan spor kompleksindeki stadyum, bugün ABD helikopterleri için pist görevi görüyor. 

ABD ordusu, spor kompleksinde YPG/PKK’lı teröristlere uygulamalı havadan indirme eğitimleri veriyor.

Yenişafak

banner53
Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?