banner39

Teröristler briket evlere saldırdı, bir sivil hayatını kaybetti

Tel Rıfat ilçesinde işgalini sürdüren terör örgütü PKK/YPG'nin, Suriye'nin kuzeyinde askeri muhaliflerin kontrolündeki Afrin ilçesinde yerlerinden edilenlerin sığındığı briket evlere düzenlediği roket saldırısında bir sivilin yaşamını yitirdiği, bir sivilin de yaralandığı aktarıldı.

Ortadoğu 29.10.2022, 12:46
Teröristler briket evlere saldırdı, bir sivil hayatını kaybetti

Türkiye sınırına 18 kilometre uzaklıktaki Tel Rıfat ilçesini 6 yılı aşkın süredir işgalinde tutan PKK/YPG, sivil yerleşimleri hedef almayı sürdürüyor.

Tel Rıfat'ta yuvalanan PKK/YPG'li teröristler, Afrin'in kuzeydoğusunda yerlerinden edilen sivillerin sığındığı briket evlere roket saldırısı düzenledi.

Terör saldırısı sonucu bir sivil hayatını kaybetti, bir sivil yaralandı.

Saldırıda iki briket ev yıkıldı, bölgedeki siviller enkaz kaldırma çalışması başlattı.

PKK/YPG'li teröristler, Rusya'nın hava desteğiyle Şubat 2016'da Tel Rıfat ve çevresindeki bazı yerleşimleri ele geçirmişti.

Terör örgütü, Tel Rıfat ve çevresinden yaklaşık 250 bin sivili yerinden etmiş, söz konusu nüfus Türkiye sınırına yakın bölgelere sığınmıştı.

PKK/YPG, buradan Fırat Kalkanı Harekatı ve Zeytin Dalı Harekatı bölgesindeki yerleşim yerleri ile emniyeti sağlayan Türk güvenlik güçlerine ve muhalif savaşçıların mevzilerine saldırıyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?