banner39

Tevhid Tugayı, Kusayr'a destek gönderdi

Halep'teki Tevhid Tugayı, Kusayr'a destek birliği gönderdi

Ortadoğu 21.11.2013, 18:23 22.05.2013, 18:14
Tevhid Tugayı, Kusayr'a destek gönderdi

Suriye'nin Halep kentindeki Tevhid Tugayı'nın Kusayr kasabasındaki muhaliflere destek birliği gönderdiği belirtildi.

AA muhabirine bilgi veren Tevhid Tugayı'nın basın sorumlusu Abdulkerim Ebu Firas, 300 kişiden oluşan destek birliğinin Kusayr'a ulaştığını söyledi.

Kasabaya ulaşan yardımın silahlı muhaliflerin maneviyatlarını yükseltiğine dikkati çeken Ebu Firas, Kusayr'a bir ambulansın yanı sıra çok sayıda uçak savar ile askeri mühimmatın gönderildiğini vurguladı.

Yakında bölgeye yeni takviye birliklerinin gönderileceğini dile getiren Ebu Firas, "Esad güçleri, kasabanın kontrolünü tek başına sağlayamadığı için Hizbullah milisleriyle havadan ve karadan operasyonlar düzenliyor" dedi.

Silahlı muhaliflerin ilçe çevresinde Hizbullah ve Esad güçlerine ağır kayıplar verdirdiğini dile getiren Ebu Firas, "Kusayr'ın düşmemesi için kanımızın son damlasına kadar mücadele edeceğiz, bu namus ve şeref meselesidir. Suriye ordusu, karadaki operasyonel gücü zayıfladığı için İran ve Hizbullah'tan destek alıyor. Birçok kentte muhalifler, rejim güçleriyle değil, İran ve Hizbullah milisleriyle savaşıyor" iddiasında bulundu.

Kaynak: AA

Yorumlar (1)
Hüsamettin ŞENER 9 yıl önce
Yıllarca zulüm ve katliam yapan hainlerin sonları yaklaştı. İşledikleri cinayetlerin bedelini ağır ödeyecekler. Onlara yardım eden aşağılık kafir katillerle birlikte geberip gidecekler esed piyon pislikleri.www.depremerkenuyari.com
29
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?