banner39

Trablusşam'da çatışmalar şiddetlendi: 42 ölü

Lübnan'ın Trablusşam kentinde Lübnan ordusu ile El Nusra üyeleri arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor. Çatışmalarda en az 42 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi

Ortadoğu 27.10.2014, 12:15 27.10.2014, 13:54
Trablusşam'da çatışmalar şiddetlendi: 42 ölü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Lübnan'ın Trablus kentinde El Nusra Cephesi mensupları ile Lübnan ordusu arasında şiddetli bir çatışma yaşanıyor. Lübnan ordusunun El Nusra üyelerini Trablus'ta bir mahalleye kıstırdıkları ve burada çatışmaların şiddetlendiği belirtiliyor. Bu sabah meydana gelen çatışmalarda en az 42 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Lübnan ordusunun komando birliklerinin hava destekli olarak yürüttükleri operasyonda, El Nusra mensuplarının Trablus'taki Abdullah bin Mesud Camii'nde kıstırıldıkları ve etraflarının kuşatıldığı bildirildi. Cami ve çevresinde bulunan El Nusra grupları Lübnan askeriyle şiddetli çatışmalara girdi.

El Nusra komutanları olan Şadi Mevlevi ve Usame Mansur'un kontrolündeki bölgelerin Lübnan ordusunun eline geçtiği ve bu sayede caminin etrafının tamamen kuşatılarak Nusra gruplarının dışarıyla bağlantısının kesildiği belirtiliyor. 

Lübnan ordusu bu sabah operasyona başlamadan önce kentteki birçok sokağı kapattı ve sivilleri operasyon bölgesinden tahliye etti. Ardından başlayan çatışmalarda, 23 silahlı kişi, 11 Lübnan askeri ve 8 sivil olmak üzere toplam 42 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. Çatışmalarda ayrıca yaklaşık 100 kişinin de yaralandığı kaydediliyor.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?