TRT'deki Mısırlı, sunucu değil misafirmiş

TRT Arapça'da yayınlanan bir programın canlı yayınında istifa eden kişinin sunucu değil, programın katılımcısı olduğu ortaya çıktı

TRT'deki Mısırlı, sunucu değil misafirmiş

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

TRT Arapça Kanalı'nda yayınlanan bir programda Başbakan Erdoğan'a eleştiriler yönelterek istifa eden kişinin programı yapan değil, programa misafir olarak katılan Mısırlı Beshir Abdelfettah olduğu belirlendi.

Önceki gün internet medyasında "TRT Arapça sunusu" olarak yer alan Abdelfettah, Mısır halkıyla Türk halkı arasında hiçbir sorun bulunmadığını ancak liderler arasındaki sorunların iki ülke arasında gerilime neden olduğunu, Başbakan Erdoğan'ın Mısır'la ilgili sözlerinin kabul edilemez olduğunu özür dilemesi gerektiğini savunmuştu. 

Abdelfettah, Erdoğan'ın özür dilemediğini ancak kendisinin TRT Arapça'ya katılması nedeniyle Mısır halkından özür dilediğini söylemişti.

Abdelfettah, bugüne kadar TRT'ye çıkarak yorum yaptığı için Mısırlılardan özür diledi ve bütün ilişkilerini kestiğini ilan etmişti.

 

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2013, 16:53
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
HACI
HACI - 8 yıl Önce

Kardesim neden istifa ettin,simdi trt kapanir millet sokaga dokulur.Hicmi vicdanin yok enflasyon yukselir,ekonomi batar,arkandan yuzbinler aglar......!Simdiye kadar seni orda tutanda kabahat.Istifa etmis.Hadi ordan densiz,bide kendi halkindan ozur dilemis.Misirda duzen boyle gitmez yarin ordanda kacar suudda yaparsin bu isi.Hani sizin agalarinizya

banner39