banner39

TSK iki rejim uçağını vurdu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Şubat ayı sonuna kadar İdlib bölgesinden rejim unsurlarının çekilmemesi durumunda kendi göbek bağımızı kendimiz keseceğiz' diye rest çekmişti. Esed rejimine verilen sürenin dolmasının ardından Türkiye, harekete geçti. Suriye devlet ajansı SANA, Türk savaş uçaklarının 2 Suriye uçağını düşürdüğünü duyurdu.

Ortadoğu 01.03.2020, 15:15 02.03.2020, 09:54
TSK iki rejim uçağını vurdu!

İdlib'de sivil halka bombalar yağdıran ve binlerce insanı katleden, binlercesini de yerlerinden eden Esed rejimine bölgeden geri çekilmesi için verilen süre sona erdi. Gece yarısından itibaren sınırda büyük bir hareketlilik gözlemlenirken Suriye'nin kalesi olarak kabul edilen Lazkiye başta olmak üzere Minnag Askeri Hava Üssü ve Neyrab Hava Üssü'nü ateş altına aldı.

 Suriye devlet ajansı SANA, Türk savaş uçaklarının iki Suriye uçağını düşürdüğünü duyurdu. Ajansın geçtiği haberde, ''İki uçağımız vuruldu . Pilotlar paraşütle atladı.'' denildi.

Kaynak: Ajanslar

banner53
Yorumlar (1)
Recepali 2 yıl önce
Devam devam hazır meşru bir sebep varken. Artık esaslı büyük bir darbe vurun esed domuzuna ve irana ve rus domuzlarına. Durmak yok anlaşma yok. Bizim istedigimiz olacak. Artık yeter cesaretli olun. Halk arkamızda olsun yeter diyordunuz arkanızdayız işte
17
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?