banner39

banner35

TSK ilk defa o bölgede devriye attı!

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin, ilk defa İdlib'in kuzeyinde Türkiye sınır hattı bölgesinde zırhlı araçlarla devriye görevi icra ettiği bildirildi.

Ortadoğu 06.02.2021, 18:33 06.02.2021, 18:39
TSK ilk defa o bölgede devriye attı!

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) ilk defa İdlib'in kuzeyinde Türkiye sınır hattı bölgesinde zırhlı araçlarla devriye görevi icra ettiği bildirildi.

Bölge kaynaklarından edinilen bilgilere göre, geçtiğimiz Cuma günü 5 TSK zırhlısından oluşan askeri konvoy, Türkiye'ye en yakın bölge olarak kabul edilen Harem beldesini de kapsayacak şekilde bir devriye görevi yaptı.

Reyhanlı'nın karşısında yer alan Harem bölgesi, Türkiye ile Suriye arasındaki kaçakçılık güzergahlarından biri olarak görülüyor.

Bölge kaynakları devriyenin belli noktalarda incelemeler yaptığı bilgisini de aktardı.

Diğer yandan Türkiye, İdlib'deki askeri varlığını önemli ölçüde artırmaya devam ediyor. Türkiye'nin askeri varlık artırımı yaptığı bu dönemde, Rus Hava Kuvvetleri'ne ait savaş uçakları İdlib'in kuzeyindeki bölgelere hava saldırısı düzenledi.

Son olarak, 2 Şubat günü Rus uçakları tarafından düzenlenen hava saldırılarında İdlib kuzey kırsalındaki Herbenuş beldesi hedef alınmıştı.

Bazı kaynaklar, Rusya'nın bu bölgede yaptığı son saldırılarda sığınak delici türde mühimmatları test ettiğini ifade ediyor.

Kaynak: Mepa News

Yorumlar (0)
27
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?