banner39

Tunus'ta Ennahda her türlü öneriye açık

Tunus'taki Ennahda Hareketi'nin lideri Gannuşi, demokrasinin korunması için bütün önerilere açık olduğunu belirterek "Tunuslular Mısır'daki kanlı sahneleri yaşamak istemiyor" dedi

Ortadoğu 02.08.2013, 18:11 02.08.2013, 18:30
Tunus'ta Ennahda her türlü öneriye açık

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Tunus Nahda Hareketi lideri Raşid Gannuşi dün yaptığı açıklamada, demokratik süreci koruma adına bütün önerilere açık olduğunu söyledi.

Bir toplantıda konuşan Gannuşi: "Ülkemiz çok zor bir dönemden geçiyor. Teröre karşı bütün gücümüzle mücadele vermek durumundayız. Biz demokratik süreci korumak için bütün önerilere açık olduğumuzu daha önce dile getirdik. Bu geçiş döneminden çıkabilmek için elimizi herkese uzatıyoruz" dedi.

Teknokrat hükümetin yerine bir siyasi koalisyon hükümeti kurulmasına karşı olduğunu da ifade eden Gannuşi, "hükümeti kimin kuracağını millet belirlemeyecekse seçimlere neden gidiyoruz?" şeklinde konuştu.

Muhalefetin ülkede yaşananlardan siyasi çıkar elde etme peşinde olduğunu ifade eden Gannuşi, Mısır'da yaşanan gelişmelerin ülkesini etkilediğini de ayrıca ifade etti.

Gannuşi şöyle konuştu: "Mısır'daki senaryoyu Tunus'ta ta hayata geçirmek istiyorlar. Ancak Tunus halkının, Mısır'da yaşanan o kanlı sahneleri ülkesinde görmeyi istemediğini bilmiyorlar".

 

banner53
Yorumlar (0)
24
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?