banner39

Tunus'tan Kardavi'ye giriş yasağı

Tunus Cumhurbaşkanı Sibsi, Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Kardavi'nin ülkesine gelmesini istemediğini belirterek, "Tunus'un ona ihtiyacı yok" dedi.

Ortadoğu 09.05.2015, 08:21 09.05.2015, 09:14
Tunus'tan Kardavi'ye giriş yasağı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Tunus Cumhurbaşkanı El-Baci Kayid es-Sibsi, Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Yusuf el-Kardavi'nin ülkesine gelmesini istemediğini belirterek, "Tunus'a kötü işler ve sorunlardan başka bir şey getirmez. Tunus'un ona ihtiyacı yok" dedi.

Katıldığı bir televizyon programında konuşan Sibsi, ülkesinin teröre karşı savaş mücadelesi verdiğini, hükümetin güvenlik, terörle mücadele ve ekonomik sorunlarla mücadele ettiğini dile getirdi.

"Tunus, teröre karşı savaş mücadelesi veriyor" diyen Sibsi, terörle mücadelede iyileşme olmasına rağmen Libya'nın içinde bulunduğu durum ve iki ülke arasındaki korumak için teçhizat gerektiren sınırdan dolayı halkı bu konuda tatmin edici bir şey söylemenin mümkün olmadığını ifade etti.

Sibsi, Tunus'un tek başına terörle mücadele etmesinin mümkün olmadığını ve bölge ülkelerinin tamamının duruma müdahale etmesi gerektiğini söyledi.

Sibsi, şöyle devam etti:

"Terörle sadece güvenlik yoluyla değil sosyal yönüyle de mücadele edilmeli. Tunus halkının birbirine tutkun olması, terörle mücadelede başarının temel sebebidir. Sosyal durum, ülkedeki grevlerden dolayı kötü ve düşük."

"TUNUS'UN ONA İHTİYACI YOK"

Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Yusuf el-Kardavi'nin ülkeye gelişini kabul etmediği yönündeki haberlerle ilgili soruya ise Sibsi, "Kardavi ülkeye gelmek için benden talepte bulunmadı. Eğer Tunus'a gelseydi engellenmesini isterdim. Çünkü Tunus'a kötü işler ve sorunlardan başka bir şey getirmez. Tunus'un ona ihtiyacı yok" yanıtını verdi.

 

Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?