banner39

Tunus'un renkli seçimi

Tunus'ta yarın yapılacak genel seçimler öncesi ülkenin ikinci büyük kenti Safakes sokakları renkli seçim kampanyalarına sahne oldu

Ortadoğu 25.10.2014, 17:26 25.10.2014, 17:26
Tunus'un renkli seçimi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Tunus'ta yarın yapılacak genel seçimler öncesi ülkenin ikinci büyük kenti Safakes sokakları renkli seçim kampanyalarına sahne oldu.

Tunus Demokratik Hareket Partisi, seçim kampanyasında simge olarak "turuncu bisikleti" seçti. Parti gönüllüleri, bisiklet ile aynı renkte giydikleri turuncu tişörtlerle Safakes sokaklarında gezerek halkın ilgisini çekmeye çalıştı.

Başta Nida ve Nahda Hareketi olmak üzere pek çok parti ise "kapı kapı dolaşarak" seçmenlerle yüz yüze temas kurmayı tercih etti. Partililer, evlerinde ziyaret ettikleri halkın istekleri ve şikayetlerini dinledi.

Bazı partiler ise seçim kampanyaları çerçevesinde araç konvoyları oluştururken, Nahda Partisi, Safakes kentinin Eski Şehir bölgesinde "insan zinciri" oluşturdu. Nahda Partisi ayrıca yirmişerli demetler halindeki balonları gökyüzüne bıraktı.

Bağımsız "Safakes'in Sesi" listesi ise kampanyada eski mavi renkli motosikletleri kullanarak tanıtım yaptı.

AA muhabirine konuşan siyasi analist Habib Buacile, söz konusu renkli seçim kampanyalarıyla psikolojik algı oluşturulmak istendiğini ifade etti.

Safakes kentinin, 217 milletvekilinden oluşan parlamentoda 16 sandalyeye sahip olduğu belirtildi. 

banner53
Yorumlar (0)
19
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?