banner39

Türk pilotları kaçıranlar belli oldu

Beyrut'ta 2 Türk pilotunu kaçıranlar belli oldu. Kaçıran grup, pilotlara karşılık Suriye'de rehin tutulan 9 Lübnanlının serbest bırakılması istedi

Ortadoğu 09.08.2013, 14:06 09.08.2013, 21:57
Türk pilotları kaçıranlar belli oldu
Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Lübnan'ın başkent Beyrut'ta 2 Türk pilotunun kaçırılmasını, "İmam Rıza'nın Ziyaretçileri" adlı grup üstlendi.

8 Mart Hareketi'ne bağlı El-Cedid televizyon kanalınnın haberine göre, kendilerini "İmam Rıza'nın Ziyaretçileri" olarak isimlendiren grup, Türk pilotların kaçırılmasını üstlendiklerine ilişkin bildiri gönderdi. İmam Rıza'nın Ziyaretçileri, Türk pilotları serbest bırakmalarına karşılık Ankara'dan Suriye'de rehin tutulan 9 Lübnanlının serbest bırakılması konusunda yardım etmeleri talebinde bulundu.

Öte yandan Suriye'nin Azaz kentinde kaçırılanLübnanlıların aileleri, Beyrut'un güney banliyösünde Türk pilotların kaçırılmasını havai fişeklerle kutladı.

Lübnan'dan İran'a ziyarete giden 1Lübnanlı, geçen yıl mayıs ayında İran'da İmam Ali Rıza'nın türbesini ziyaretlerinin ardından karayolu ile ülkelerine dönerken Suriye'nin Azaz kenti yakınlarında kaçırılmıştı. Kaçırılanlardan 2'si daha sonra Türkiye'nin ara buluculuğuyla serbest bırakılmıştı.

17 Ağustos 2012'de kaçırılan daha sonra serbest bırakılan Türk şöför Abdulbasıt Aslan da aynı grup tarafından kaçırılmıştı.

banner53
Yorumlar (0)
29
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?