banner15

Türkiye ve ABD'den IŞİD operasyonu

IŞİD'e yönelik operasyonda İncirlik üssünden kalkan Türkiye'ye ait 6 adet F-16 uçağı akıllı mühimmat kullanarak sekiz, Koalisyona ait bir insansız hava aracı da 1 hava saldırısı gerçekleştirdi

Türkiye ve ABD'den IŞİD operasyonu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suriye'nin Türkiye sınırına yakın bazı noktalarındaki IŞİD hedeflerine, muhalif Türkmenler karadan, Türkiye ve ABD de havadan saldırı düzenledi. 

Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre, ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyon ve Türkmenlerin başını çektiği muhalif gruplar, dün 12.00-17.00 saatleri arasında Suriye'deki IŞİD hedeflerine yönelik operasyon düzenledi. 

Operasyonda İncirlik üssünden kalkan Türkiye'ye ait 6 adet F-16 uçağı akıllı mühimmat kullanarak sekiz, Koalisyona ait bir insansız hava aracı da 1 hava saldırısı gerçekleştirdi. 

Halep'in kuzeyinde, Türkiye sınırına yaklaşık 5 kilometre uzaklıkta, Kilis'in karşısında bulunan Harecele ve Delha köyleri ile Harecele- Hırba yolu üzerinde 8 IŞİD hedefinin etkisiz hale getirildiği operasyona, Suriyeli muhalif gruplardan Türkmenlere ait Sultan Murat Tümeni karadan katıldı. Operasyona, muhalif Şam Cephesi de destek verdi.

Operasyonda 50'nin üstünde IŞİD mensubu öldürülürken, 30 kadar örgüt üyesi yaralandı. 

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2015, 16:54
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35