banner39

Türkiye'ye yönlendirilen roketler ele geçirildi

Barış Pınarı Harekatı bölgesinde terör temizliğini sürdüren Mehmetçik, keşif ve arama çalışmalarında, güdümlü tanksavarlar, bir adet zırhlı araç ve Türkiye’ye yönlendirilmiş ve seri bağlanmış 75 adet roket ele geçirdi.

Ortadoğu 01.11.2019, 16:04
Türkiye'ye yönlendirilen roketler ele geçirildi

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, "Türk Silahlı Kuvvetlerinin hassasiyetleri, milli ve manevi değerlerimiz çerçemesinde, sadece hudutlarımızın ve aziz milletimizin değil, aynı zamanda bölgede yaşayan bütün dini ve etnik grupların refahı ve huzuru dikkate alınarak icra edilmektedir." ifadeleri kullanıldı.

Bu kapsamda, kontrolü sağlanan mahallerde devletin diğer kurum ve kuruluşlarıyla koordineli olarak; sağlık hizmeti, yiyecek, içecek ve su temini ile jeneratörlerle elektrik sağlanması dahil hayatın normale dönmesi için çalışmaların sürdürüldüğü bildirildi.

Açıklamada ayrıca şunlar kaydedildi;

Bölgede mayın ve EYP temizliği özel eğitimli köpeklerin de yardımıyla sürüyor. 400'den fazla mayın ve EYP etkisiz hale getirildi. Tel Abyad'da teröristlere ait EYP imalathanesi tespit edilerek kullanılamaz hale getirildi. Patlayıcı yapımında kullanılan 1 ton amonyum nitrat da ele geçirildi.

Bölgede terör izlerini silmek için çalışan keşif, gözetleme ve EYP temizliği yapan Mehmetçiğe yönelik taciz ve saldırılara meşru müdafaa kapsamında sadece teröristler hedef alınarak gerekli karşılık verildi.

Güdümlü tanksavarlar ile bir adet zırhlı araç ele geçirildi. Türkiye’ye yönlendirilmiş ve seri bağlanmış 75 adet roket tespit edildi.

Harekat bölgesinde ele geçirilen 2'si yaralı 18 rejim askeri Rus muhattaplara teslim edildi.

Kaynak: TRT Haber

banner53
Yorumlar (0)
14
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?