banner15

Türkmen Dağı'nda yoğun top sesleri

Rus uçağının düşürülmesinden sonra sessizliğe bürünen Türkmen Dağı'nda bugün yeniden silah sesleri yükselmeye başladı. Özellikle top atışlarının yoğunluğu dikkat çekti

Türkmen Dağı'nda yoğun top sesleri

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Rus uçakları eşliğinde Türkmen Dağı'na saldırılarını son günlerde atıran Esad güçleri, önceki gece ve dün yaşanan çatışmalarda geri püskürtüldü.

Esad güçlerine yardım etmek için bölgeye gelerek Türk sınırını ihlal eden Rus jeti de düşürüldü. Dünya gündemine damga vuran ve gerilimi artıran bu gelişmenin ardından bölgede gece sakin geçti.

Bu sabah saat 10.45 sıralarında ise Keseb yamaçlarına çekilmiş olan Esad güçleri tekrar Türkmen Dağı'nın Kızıldağ tepesini top atışlarıyla vurmaya başladı. Dağlık ve ormanlık alana düşen bombalardan yükselen dumanlar sınırımızdan da gözle görülürken, patlama sesleri de Hatay'ın Yayladağı İlçesi'nden duyuldu.

Öte yandan Suriye sınırına sıfır noktada Sağlık Bakanlığı tarafından kurulan sahra hastanesi personeli de güvenlik birimleri gibi muhtemel yaralı sevkine karşı teyakkuzda bulunuyor.

Hatay Valiliği'nin koordinasyonunda Suriye'deki çatışma bölgesinden Türkiye sınırına kaçıp buradaki çadırlarda yaşam mücadelesi veren Türkmen kadın ve çocuklara gıda ve çadır, battaniye yardımı da sürüyor.

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2015, 12:53
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35