banner39

Üç PKK'lıya İsrail casusluğu tutuklaması

PKK mensubu 3 kişi Lübnan'ın başkentinde İsrail ajanı olduğu gerekçesiyle tutuklandı

Ortadoğu 23.09.2010, 12:17 23.09.2010, 12:30
Üç PKK'lıya İsrail casusluğu tutuklaması

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Lübnan güvenlik birimlerinin İsrail casus şebekelerine yönelik Eylül ayı başında başlatılan operasyonları kapsamında, Lübnan Askeri İstihbarat Teşkilatı, geçen hafta bir operasyon gerçekleştirdi. Başkent Beyrut'un yaklaşık 20 kilometre kuzeyindeki sahil kenti Jounieh'te gerçekleştirilen operasyonda 3 PKK'lının yakalandığı belirlendi.

Yakalanan PKK mensuplarının sorgulanmaları sonrasında, "Lübnan'da İsrail adına casusluk faaliyetleri yürüttükleri" gerekçesiyle tutuklandıkları kaydedildi.

Bu arada, PKK liderlerinden Murat Karayılan'ın, önceki gün İsrail'in Channel-2 televizyon kanalına yaptığı açıklamada, Türkiye'nin İsrail'in düşmanları Suriye ve İran ile sıcak ilişkilerine atıfta bulunarak, "Bizim düşmanlarımız İsrail'in de düşmanlarıdır" demişti.

Geçen hafta PKK'nın Lübnan'daki faaliyetlerinden rahatsız olan Hizbullah mensuplarının, PKK'lıların "PKK'ya yönelik operasyonlar ve idamlar" nedeniyle başkent Beyrut'ta İran karşıtı düzenledikleri protesto gösterisine müdahale etmeleri nedeniyle yaşanan çatışmada 2 PKK'lı ölmüş, 8'i yaralanmıştı.

banner53
Yorumlar (0)
13
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?