banner39

Ürdün evlerine Suriyeli akını

İç çatışmalar nedeniyle ülkesinden kaçan Suriyeliler, Irak ve Suudî Arabistanlılar'dan sonra Ürdün'de en çok ev almaya başlayan yabancı uyruklular arasında yer alıyor

Ortadoğu 05.03.2012, 15:44 05.03.2012, 15:56
Ürdün evlerine Suriyeli akını

 Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Suriye’de iç çatışmaların yaşanmasına mukabil komşu ülkelere kaçan Suriyeliler, Ürdün gayrimenkul piyasasında önemli bir yer teşkil etmeye başladı. Hayatlarını Suriye'de sürdüremeyeceğini düşünen binlerce Suriyeli Ürdün'de ev almaya başladı.

Ürdün’de yayınlanan es Sebil Gazetesi’nin haberine göre Suriyeliler, Ürdün’e kaçarak burada ev almaya veya kiralamaya başladı.

Ürdün’de yapılan arazi kayıtlarına göre Suriyeliler, Irak ve Suudî Arabistanlılardan sonra ülkede en çok gayrimenkul alan yabancılar arasında geliyor. Uzmanlar ise Suriye’de yaşanan olaylara dikkat çekerek, ülkesinden kaçarak Ürdün’e gelen Suriyelilerin burada ev aldıklarını veya kiraladıklarını dile getiriyor.

İLK SIRADA IRAKLILAR VAR

Oranlara göre Suriyeliler yüzde 3’lük oranla Ürdün gayrimenkul piyasasında Irak ve Suudî Arabistan uyruklu vatandaşlardan sonra 3. sırada yer alıyor.

2003 ABD işgali sonrası ülkelerini terk eden Iraklılar yüzde 57’lik oranla Ürdün gayrimenkul piyasasında birinci sırada geliyor. IraklılarI yüzde 17’lik oranla Suudî Arabistanlılar takip ediyor. 

banner53
Yorumlar (0)
15
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?